Najważniejsze właściwości oleju konopnego

Posted by

Coraz częściej w sklepach ze zdrową żywnością oraz w sklepach spożywczych można kupić olej konopny. może być stosowany zarówno jako dodatek do dań oraz suplement zróżnicowanej diety. Zanim jednak sięgniesz po olej konopny, poznaj jego rodzaje i właściwości. Wyróżnia się dwa rodzaje oleju konopnego – THC oraz CBD. Pierwszy z nich ma właściwości psychoaktywne i dlatego nie jest on bezpieczny w stosowaniu. Drugi rodzaj oleju konopnego nie powoduje efektów ubocznych i jest uważany za bezpieczny.

Olej konopny CBD, czyli kannabidiol posiada bardzo wiele składników odżywczych. Bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych – Omega-3 oraz Omega-6, wit. E, wit. A, wapń, cynk oraz magnez, to tylko niektóre z dobrodziejstw oleju. Olej konopny działa przeciwzapalnie oraz wspomaga pracę układu odpornościowego. Dzięki zmniejszaniu poziomu „złego” cholesterolu oraz zapobieganiu miażdżycy, jest on wskazany do stosowania dla osób chorych na serce oraz narażonych na ryzyko zawału. Ze względu na obecność wielu minerałów i makroelementów przyczynia się on do wzmocnienia flory jelitowej, która stanowi swoistą ochronę organizmu przed bakteriami. Ze względu na właściwości przeciwbólowe oraz zmniejszające bóle mięśni i stawów, jest on stosowany u osób cierpiących na stwardnienie rozsiane.

Olej konopny wykazuje również działanie przeciwwymiotne, przeciwnowotworowe, antypsychotyczne oraz uspokajające. Dlatego ma on wpływ na poprawę stanu zdrowia u osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, depresję oraz wykazujące stany lękowe.