Medyczny rachunek legalizacji marihuany skierowany do Izby Reprezentantów Kentucky

Posted by

Izba Reprezentantów Kentucky rozważy projekt ustawy, która zalegalizuje medyczną marihuanę po tym, jak kluczowa komisja legislacyjna zagłosowała za poparciem środka w środową noc. Komisja Sądownictwa Izby przegłosowała 16-1 w celu rozszerzenia prawodawstwa, HB 136, po dwugodzinnym przesłuchaniu, które obejmowało zeznania pacjentów poszukujących legalnego dostępu do marihuany.

Rachunek sponsorowany jest przez Republikanów, Diane St. Onge i Jason Nemes. St. Onge powiedział, że HB 136 pomoże 60 000 mieszkańców Kentucky żyjących z przewlekłym bólem, padaczką, stwardnieniem rozsianym, chorobą Leśniowskiego-Crohna i innymi schorzeniami.

„Uważamy, że nie służymy stanowi i jego obywatelom dobrze, ignorując ogromną populację ludzi, którzy nie mogą znaleźć żadnej pociechy” – powiedział St. Onge.

Jeśli zostanie przyjęty, HB 136 pozwoliłby pacjentom z co najmniej jednym kwalifikującym się ciężkim stanem zdrowia na stosowanie leczniczych terapii konopiami indyjskimi, chociaż St. Onge przyznał, że państwowy program medycznej marihuany byłby jednym z najbardziej ciasnych w kraju. Palenie marihuany nie byłoby dozwolone, przetworzone produkty marihuany będą ograniczone do 70 procent THC, a pacjenci nie będą mogli uprawiać swojej marihuany. Zamiast tego kapsułki, pigułki, artykuły i inne produkty zawierające marihuanę będą uprawiane, produkowane i sprzedawane przez firmy licencjonowane przez państwo.

Czas jest krótki

Jednak aby odnieść sukces, ustawa musi zostać przyjęta zarówno przez Senat Izby, jak i Kentucky, pozostawiając jedynie pięć dni roboczych na sesji ustawodawczej. Nemes powiedział, że wciąż jest wystarczająco dużo czasu, aby rachunek mógł przejść.

„Nie jest za późno”, powiedział Nemes. „Tam, gdzie jest wola, jest sposób. Mamy wystarczająco dni. Będziemy potrzebować dobrego popchnięcia. To nie jest prawdopodobne. ”

Jeżeli obie izby będą w stanie zatwierdzić projekt ustawy przed zakończeniem sesji, trafi on do Gubernatora Matta Bevina, który w zeszłym miesiącu wskazał, że poprze marihuanę medyczną, o ile jej jedynym celem nie jest zwiększanie dochodów dla państwa. HR 136 obejmuje tylko niewielki podatek akcyzowy na marihuanę lekarską, który byłby wykorzystywany do regulowania programu i dostarczania konopi indyjskich pacjentom o niskich dochodach.

„Podnosisz pieniądze, podnosisz je z powodu chorych osób i to nie jest to, czego chcemy” – powiedział Nemes.

Pacjenci naciskają na zmianę

Cassie Everett, która ma epilepsję, pojawiła się na rozprawie z torbą pełną leków, z których korzysta, z ograniczonym powodzeniem, w leczeniu jej stanu.

„Szczerze mówiąc, chcę tylko lepszej opcji” – powiedziała Everett. „Osobiście nigdy nie próbowałam marihuany medycznej. Ale chciałabym mieć wybór. ”

Eric Crawford powiedział członkom komitetu, że używa już marihuany zamiast opioidów w leczeniu bólu i skurczów mięśni spowodowanych uszkodzeniem rdzenia kręgowego, którego doświadczył ponad dwadzieścia lat temu. Crawford zapłakał po głosowaniu, żeby posunąć naprzód rachunek.

„Jestem zachwycony” – powiedział Crawford. „To wielka sprawa. Zrobiliśmy wielki krok „.

Powiedział, że nawet jeśli projekt nie zakończy się sukcesem w tym roku, sprawa nabrała rozpędu i może zakończyć się sukcesem w 2020 roku.

„Ludzie powinni mieć nadzieję” – powiedział Crawford.

Bez legalizacji Crawford powiedział, że będzie nadal znajdował się po niewłaściwej stronie prawa za używanie swojego lekarstwa z wyboru.

„Jestem postrzegany jako przestępca w stanie, który kocham”, powiedział.