Prawodawcy z Florydy dążą do uzyskania dostępu do pozastanowych konopi dla pacjentów

Posted by

Medyczna marihuana jest legalna w 33 stanach USA i Dystrykcie Kolumbii. Ale mniej niż połowa z tych stanów honoruje medyczne rejestracje pacjentów z marihuany z innych stanów. W rezultacie pacjenci podróżujący poza stanem często nie są w stanie uzyskać legalnego dostępu do marihuany poza domem. A w południowych stanach, gdzie używanie marihuany jest bardziej ograniczone, konopie są jeszcze trudniejsze do zdobycia. Ale dwuczęściowa koalicja ustawodawców z Florydy ma na celu uczynienie ich państwa bardziej przyjaznym dla pacjentów z marihuaną. W poniedziałek ogłosili parę rachunków, aby zapewnić wzajemną medyczną konopie indyjską pacjentom i opiekunom nie będącym rezydentami.

Floryda chce być kolejnym południowym stanem, który będzie honorować karty medyczne nierezydentów

Senat i Dom na Florydzie złożyły własną wersję ustawy, która ma na Florydzie zaowocować wzajemnością związaną z marihuaną. Oba rachunki sprawiłyby, że nierezydenci kwalifikowali się jako proste pytanie o status pacjenta lub opiekuna w innym państwie. Innymi słowy, ważne medyczne konopie indyjskie z innych państw miałyby takie same uprawnienia jak karty medyczne wydawane na Florydzie. Jednak pacjenci i opiekunowie będący nierezydentami musieliby przestrzegać ustaw medycznych dotyczących konopi indyjskich na Florydzie, a nie tych, które obowiązują w ich stanie ojczystym.

Ale uzyskanie i używanie marihuany jako nierezydenta nie będzie tak proste jak wejście do apteki z rejestracją poza stanem. Zamiast tego od pacjentów będą wymagane zaświadczenia od lekarza uprawnionego do wykonywania zawodu na Florydzie. Ustawa wymagałaby od lekarzy fizycznego badania pacjentów i wydania certyfikatu.

Ponadto te certyfikaty będą gromadzić dane dotyczące pacjentów i ich opiekunów. W szczególności, projekt Senatu (SB 1328) wymagałby od Departamentu Zdrowia stanu Floryda zarejestrowania informacji o lekarzu poświadczającym pacjenta, a także o rodzajach marihuany, które polecają, oraz o korzystaniu z usług dostawy. Lekarze będą musieli określić te informacje w swoich certyfikatach, zgodnie ze środkiem.

Czy programy Reciprocity Medycznych Konopi staną się nową normą?

W miarę, jak medyczna legalizacja marihuany rozszerza się, aby objąć więcej stanów, kwestia wzajemności pacjenta staje się ważniejsza. Tylko 16 stanów medyczno-marihuanowych obecnie honoruje certyfikaty nie-rezydentów. Ale są oznaki, że wzajemność może wkrótce stać się nową normą dla medycznych pacjentów z konopiami indyjskimi w Stanach Zjednoczonych.

Czasami programy wzajemności mogą nawet pomóc pacjentom w państwach, które zalegalizowały marihuanę medyczną, ale pozostają w tyle za wydatkami na licencje. Na przykład w stanie Arkansas państwo po raz pierwszy wydało licencję na pierwszą rundę przychodni 26 miesięcy po legalizacji leczenia. Tymczasem w sąsiednim stanie Oklahoma minęło i wdrożyło działający program medycznej marihuany w ciągu 7 miesięcy. Tak więc dla pacjentów leczonych konopiami indyjskimi z Arkansas, którzy uzyskali licencje, ale nie mogli (lub nadal nie mogą) kupić marihuany w licencjonowanych aptekach, program wzajemności w Oklahomie jest ogromnym zaoszczędzeniem. Dzięki wzajemności pacjenci z Arkansas byli w stanie uzyskać dostęp do przychodni w Oklahomie, zanim zostali otwarci w Arkansas.

Ostatecznie wzajemność w zakresie konopi medycznych mogłaby stać się tak powszechna, jak wzajemność w zakresie praw jazdy kierowcy. Jeśli masz prawo jazdy z Nowego Jorku, możesz jeździć wszędzie. Powinno to być takie samo dla marihuany. Obecnie jednak większość stanów z programami wzajemności nadal sprawia, że ​​pacjenci i opiekunowie spełniają pewne wymagania i przestrzegają pewnych ograniczeń. Niektóre państwa pozwolą pacjentom nie będącym rezydentami posiadać i używać marihuany medycznej, ale nie kupować ich na przykład w przychodni.