Marihuana pomaga chorym na dystrofię mięśniową

Posted by

Choroba, która może zdarzyć się każdemu

Dystrofię mięśni potocznie nazywa się zanikiem mięśni.  Polega na osłabieniu mięśni szkieletowych, któremu towarzyszy spadek masy ciała.Ta nieprzyjemna choroba jest dziedziczna, co oznacza, że nie masz wpływu na to, czy zachorujesz. Jest jednak nadzieja na zredukowanie objawów dzięki medycznej marihuanie.

Jak pomoże lecznicza marihuana chorym?

Lecznicza marihuana posiada właściwości redukujące a nawet całkiem likwidujące ból. A to na ten objaw dystrofii mięśni najczęściej skarżą się chorzy. Dodatkowym skutkiem przyjmowania konopi indyjskich jest pozytywny wpływ na leczenie zapalenia stawów, które również często występuje podczas tej choroby.

Co mówią badania na ten temat?

Chociaż konopie niewątpliwie pomagają chorym na zanik mięśni, nie można powiedzieć, że leczy ona tę dolegliwość. Badania na ten temat wciąż są w początkowej fazie i trudno przewidzieć jaką rolę odegra medyczna marihuana w leczeniu chorób genetycznych.

Uchroń się przed uzależnieniem od leków przeciwbólowych

Kolejnym plusem przeciwbólowych właściwości marihuany jest to, że chroni przed uzależnieniem od innych leków na receptę. Przez długoterminowe zażywanie lekarstw przeciwbólowych, organizm przyzwyczaja się do nich i domaga się wyższej dawki. W ostatecznym rozrachunku takie przyzwyczajenie swojego ciała do lekarstw, przynosi więcej szkody niż pożytku. Marihuana pozwala ustabilizować poziom branych leków.

Więcej informacji na https://goldseeds.pl/