Jak właściwie przechowywać nasiona marihuany?

Posted by

Pamiętaj, że nasiona to żywe organizmy

Każda roślina, która wytwarza nasiona, zamyka w nich część siebie. Z nasion tych mogą się później rozwijać kolejne pokolenia danego gatunku. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku marihuany. Warto pamiętać, że hodowanie tej rośliny jest w Polsce zabronione. Natomiast posiadanie, kolekcjonowanie i przechowywanie nasion konopi indyjskiej jest jak najbardziej zgodne z prawem. Aby nasze nasiona nie zaczęły kiełkować, należy zapewnić im odpowiednie warunki. Odpowiednie, czyli takie, w których utrzymany będzie stan spoczynku nasion.

Zadbaj o odpowiednią wilgotność powietrza

Pierwszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest wilgotność. Nasiona powinny znajdować się w suchym miejscu. Jeżeli dotrze do nich wilgoć, uwolnione zostaną substancje odżywcze, co doprowadzi do rozpoczęcia procesu kiełkowania. Jeżeli kupujemy nasiona w sklepie internetowym, to będą one sprzedawane na sztuki (a nie np. na kilogramy) i pakowane w próżniowe opakowania. Chcąc długo przechowywać nasiona, najlepiej nie otwierać takiego opakowania.

Temperatura

Istotne jest również zadbanie o odpowiednią temperaturę. Nasiona marihuany dobrze znoszą niskie temperatury. Nie należy natomiast narażać ich na częste wahania temperatury. Najlepiej przechowywać je w lodówce lub zamrażarce, nie wyjmując ich bez potrzeby.

Unikaj światła!

Światło (tak samo jak wilgoć) jest sygnałem, że czas rozpocząć proces kiełkowania. Aby do tego nie dopuścić, warto przechowywać nasiona w ciemnym miejscu, np. w jakimś plastikowym, nieprzeźroczystym pojemniku. Najważniejsze jest, żeby nie narażać nasion na kontakt z bezpośrednim światłem słonecznym.

Źródło informacji: https://tanienasionamarihuany.pl/